Dobrodošli na najnoviju verziju Kontroling škole Kognosko.
S obzirom na to da je na našoj školi kontrolinga uvijek fokus na novim trendovima – ključne teme na kojima je naglasak u verziji 4,0, vezane su uz poslovnu strategiju i strategiju održivosti, nove poslovne modele (i zašto su oni važniji danas no ikad), inovacije, servitizaciju, te transformaciju – održivu, digitalnu, organizacijsku i financijsku.
Verzija 4.0 usmjerena je ponajviše na digitalne vještine i zeleni kontroling.
65% predavanja i vježbi usmjereno je prema digitalnom i održivom razvoju. ostalih 35% rezervirano je za klasične kontrolerske teme koje nikad ne smijemo izostaviti.
KŠK je autorski program nastao na temelju konkretnih slučajeva koju predavači žive u svojoj praksi, te na temelju konzultantskog iskustva kreatorice programa Jasmine Očko.
To je ujedno i jedina od rijetkih edukacija koja se održava u poslije-podnevnim satima, što odgovara velikom broju naših polaznika.
Dinamika održavanja nastave: predavanja su organizirana kroz 20 dana unutar četiri mjeseca – jedan tjedan mjesečno od ponedjeljka do petka, u terminu od 17:00 do 21:00 sati.
Kome je Kontroling škola namijenjena
- kontrolerima, menadžerima i vlasnicima koji žele uvesti funkciju kontrolinga ili žele poboljšati kvalitetu postojeće.
- financijskim stručnjacima i računovođama koji žele razumijeti kontroling i pomoći u njegovu razvoju.
- voditeljima proizvodnje, prodaje, nabave, logistike – svima koji donose svakodnevne poslovne odluke
- IT stručnjacima ( BI, data-base analitičarima) koji svakodnevno doprinose razvoju kontrolinga.
Ciljevi programa Kontroling škole Kognosko:
Osnovni cilj ovog programa je omogućiti polaznicima najaktualniji uvid u zadatke kontrolinga, te što moderni menadžment od kontrolinga mora/treba tražiti.
Digitalna transformacija nije moguća bez kontrolinga, Kontroling brine o razvoju digitalnih alata i praćenju poslovanja kroz digitalne alate, a trajni mu je zadatak i briga o tome koliko svi zaposlenici razumiju procese i održavaju ih čistima. Kontroler je skrbnik podataka, a kontroling zadnja linija obrane od podatkovne anarhije i prva linija borbe za točnu i ažurnu informaciju.
Bez kontrolinga neće biti niti poslovanja u skladu sa zahtjevima ESG-a. Širokoj javnosti još uvijek nije dovoljno poznata činjenica da će u idućim godinama sve više poduzeća biti obveznici ESG-a ili će u lancu opskirbe biti sa obveznicima što će i njih indirektno približiti ESG normama. ESG će postepeno ulaziti u živote poduzeća, a utjecaji će biti brojni i sezati će od izrade strategije održivosti pa do izgradnje sustava nagrađivanja u skladu sa ESG normama.
Za sve to kontroling se treba dobro pripremiti, a kontrolere i menadžere treba razvijati i jačati njihove kompetencije.